چگونه وارد دنیای اتوماسیون صنعتی بشیم ؟

اتوماسیون صنعتی چیست ؟

قبل از اینکه وارد بحث چگونگی ورود به دنیای اتوماسیون صنعتی بشیم , می بایست  ابتدا به این سوال پاسخ بدیم که اساسا مفهوم اتوماسیون صنعتی چیست و چه کاربردی دارد ؟

بطور خلاصه به مجموعه سیستم هایی که تحت فرمان یک کنترلر قرار خواهند گرفت برای کنترل یک فرآیند (صنعتی و یا غیر صنعتی) اتوماسیون گفته خواهد شد . در واقع در یک سیستم  اتوماسیون ارسال فرامین و نظارت بر اجرای صحیح آنها برعهده یک کنترلر می باشد و نقش انسان در چنین سیستمی به حداقل خواهد رسید. علت استفاده از سیستم های اتوماسیون افزایش راندمان خواهد بود چراکه در چنین سیستمی خطا به حداقل خود خواهد رسید . اما در یک سیستم که توسط انسان کنترل می شود می تواند فرآیند تولید تحت تاثیر احوالات و احساسات روزمره نفراتی که  در آن فرآیند نقش دارند قرار بگیرد. اما در یک سیستم اتوماسیون پردازش و ارسال فرمان بر اساس منطق های برنامه نویسی صورت خواهد گرفت و احساسات نمی توانند در چنین سیستمی نقش داشته باشند. لذا با توجه به گسترش سیستم های تحت اتوماسیون در فرآیند های مختلف از جمله صنعت , نقش آموزش اتوماسیون صنعتی و ورودی به این عرصه بسیار پر رنگ می باشد .

در اینجا قصد داریم بصورت کلی نحوه ورود به دنیای اتوماسیون صنعتی را از آموزش تا ورود به صنعت مورد بررسی قرار دهیم تا چنانچه ابهاماتی در این زمینه در ذهن علاقمندان به این بحث وجود دارد تا حد زیادی بر طرف گردد.

قسمت اول :

قسمت دوم:

قسمت سوم :

قسمت چهارم :

این بحث ادامه دارد….!

چنانچه در این زمینه سوال و یا نظری دارید در قسمت نظارات با ما در میان بگذارید .

جهت اطلاع از زمان انتشار قسمت های جدید عضو کانال ما به نشانی زیر باشید

3 thoughts on “چگونه وارد دنیای اتوماسیون صنعتی بشیم ؟

  1. حمید says:

    سلام.وقت بخیر.جناب مهندس ائامه مباحث را لطفا پیگیر باشید.با تشکر

  2. محبی says:

    سلام
    خسته نباشید لطفا این مطلب را ادامه بدید مخصوص بحث کار گرفتن خیای مهم هست .
    تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *